Architekci wnętrz prześcigają się w pomysłach na najpiękniejsze wystroje wnętrz. Tymczasem nie od dziś wiadomo, że prostota jest w cenie. Dlatego coraz częściej toporne i klasyczne schody wewnętrzne, których zadaniem było ułatwienie nam przejścia na wyższe piętro, wypierane są przez nowoczesne schody, które są swoistym wystrojem wnętrz. Schody półkowe, schody wspornikowe czy schody dywanowe cechuje efektowność oraz minimalizm – nie posiadają żadnych zbędnych dodatków, a ich jedynym zdobieniem jest materiał, z którego są wykonane.

Wewnętrzne schody z marmuru to idealne połączenie w minimalizmem powyższych projektów. Marmur to kamień naturalny, który posiada szeroką gamę kolorów, a jego wzory są unikalne i możesz mieć pewność, że mozaiki z nich utworzone będą jedyne w swoim rodzaju. Marmur Calacatta  czy marmur Carrara to białe kamienie z szarymi wstążkami, które oczarują swoją prostotą i pięknem.

 

Zewnętrzne schody z kamienia – trwałe i bezpieczne schody z kamienia

Schody zewnętrzne również powinny wyglądać gustownie, ale przede wszystkim powinny być trwałe i bezpieczne. Niestety większość schodów taka nie jest. Przyczyną tego jest oklejanie schodów zewnętrznych płytkami ceramicznymi lub gresowymi. Nie są to odpowiednie do tego materiały – pod wpływem deszczu czy mrozu stają się śliskie i niebezpieczne, a dodatkowo prędzej czy później płytki zaczynają pękać i odpadać, co nie wygląda estetycznie.

Jeśli zależy nam na tym, aby nasze schody zewnętrzne były odporne na zmianę pogody i uszkodzenia mechaniczne, trwałe, efektowne i bezpieczne, to najlepszym materiałem do ich wykonania jest granit. Zewnętrzne schody granitowe, czy to wykonane z granitu w całości, czy nim oklejone, są o wiele trwalsze, bezpieczniejsze i ładniejsze. Nie posiadają żadnych fug i łączeń, ponieważ wycinane są pod wymiar i dostarczane w jednym elemencie. Aby schody z kamienia były bezpieczne, wystarczy zamówić granit polerowany wzbogacony o paski piaskowe lub wykonać schody z płaszczyzną płomieniowaną, dzięki czemu już nigdy nie zaznasz problemu śliskich i niebezpiecznych schodów.

 

Artykuł powstał przy współpracy z https://schody-granitowe-kmx.pl/