Software House to firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania, która dostarcza produkty i usługi cyfrowe w celu spełnienia wymagań klienta w zakresie oprogramowania i/lub projektu. Wymagania te będą się różnić w zależności od sektora rynku, typu klienta i modelu biznesowego.

Produkty i usługi mogą być dostarczane na zasadzie płatnej licencji lub subskrypcji – powszechnie określanej jako oprogramowanie jako usługa – lub tworzone w celu ułatwienia niestandardowej platformy oprogramowania.

Czym zajmuje się software house?

Oprócz bardziej powszechnych obowiązków kodowania i rozwoju w danym projekcie, Software House może przyjąć szersze spektrum odpowiedzialności i obowiązków w zależności od jego doświadczenia i poziomu relacji z klientami.

Zazwyczaj dojrzalsze firmy będą oferować szersze, bardziej ustandaryzowane usługi, podczas gdy młodsze firmy z ograniczonym personelem skoncentrują się przede wszystkim na jakości i szybkim czasie realizacji.

Te firmy programistyczne z wystarczającym doświadczeniem często będą oferować usługi programistyczne o wartości dodanej przed, w trakcie lub po etapie kodowania:

  • Tworzenie projektu
  • Analiza zakresu prac
  • Planowanie/przeprowadzanie łańcuchów ćwiczeń
  • Badania w celu poprawnej walidacji założeń
  • Obsługa techniczna
  • Badania dopasowania produktów do rynku
  • Walidacja strategii rynkowej

Te dodatkowe usługi programistyczne mogą mieć kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego partnerstwa dla projektu rozwoju oprogramowania.

Wybór odpowiedniego Software House’u

Mając do wyboru wiele firm informatycznych w Polsce, trudno jest sklasyfikować te firmy lub sformułować ogólną definicję dla każdej grupy. Ponieważ sektor IT ze swej natury polega na doskonaleniu poprzez innowacje, nieustannie ewoluuje, starając się zawsze ulepszać usługi, które zmieniają nasze życie zawodowe.

Zdefiniuj swoje potrzeby w zakresie oprogramowania

Pierwsza rada dla właścicieli firm i projektów to zacznij od jasnego zdefiniowania swoich potrzeb. Nie chodzi o sugerowanie dokumentacji technicznej, ale o to, aby Twoje oczekiwania zostały dokładnie wyartykułowane i uzgodnione przez wszystkich interesariuszy. Jak wcześniej wspomniano, rodzaj oprogramowania informatycznego, które zamierzasz zastosować, jest dobrym punktem wyjścia, przy czym zastosowanym procesem będzie pewnego rodzaju inżynieria wsteczna.

 

Popularne tagi: symfony php , rozwiązania e-commerce , automatyzacja zamówień