Czym jest autoprezentacja i dlaczego jest tak bardzo ważna? Autoprezentacja to nic innego jak umiejętność tworzenia własnego wizerunku. Umiejętność ta jest bardzo przydatna zazwyczaj w relacjach biznesowych, gdy chcemy zrobić dobre pierwsze wrażenie podczas rozmów kwalifikacyjnych, spotkań z potencjalnymi kontrahentami, pracownikami czy wchodząc do nowej grupy pracowniczej i w wielu innych sytuacjach. Umiejętność autoprezentacji jest również wykorzystywana przez nas na co dzień, w życiu prywatnym, kiedy poznajemy nowych ludzi, nawiązujemy kontakty, przyjaźnie, budujemy relacje.

Kreowanie swojego wizerunku, nie mylimy z manipulacją, czyli prezentacja samego siebie i swojej osoby jest to sposób, w jaki każda osoba, poprzez swoje wypowiedzi, sygnały niewerbalne i zachowania komunikuje na zewnątrz, kim jest, albo za kogo chciałaby być uważana. W skrócie można ująć to tak autoprezentacja = ja o sobie. Jest to niejako forma sprzedaży siebie. To również umiejętność, której można się spokojnie nauczyć i ja rozwijać, a to dzięki braniu udziału w różnych szkoleniach, kursach i ćwiczeniach z autoprezentacji.

Szkolenie z autoprezentacji – co dalej

Uczestnicząc w szkoleniu z autoprezentacji, zdobędziesz nowe umiejętności i będziesz w stanie skutecznie komunikować się z otoczeniem, nie tylko werbalnie, ale również niewerbalnie. Dodatkowo podczas autoprezentacji będziesz w stanie umiejętnie ją kontrolować. Szkolenie z autoprezentacji pozwoli Ci zbudować swój profesjonalny wizerunek, a także odpowiednie relacje z rozmówcami. Dzięki szkoleniu będziesz umieć przekonać innych do swojego zdania oraz skutecznie je argumentować. Co jeszcze daje Ci kurs z autoprezentacji? To właśnie dzięki niemu będziesz w stanie asertywnie bronić swojego zdania, a także praw oraz spokojnie przyjmować uzasadnioną krytykę. Dodatkowo będziesz wiedzieć jak konstruktywnie udzielić informacji zwrotnej.

Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniem z autoprezentacji, zajrzyj na https://przemyslawkutnyj.pl/autoprezentacja/

Popularne tagi: sztuka prezentacji szkolenieprzemówienia publiczne , szkolenie z wystąpień publicznych , prezentacja szkoleniowa