Najczęściej zaczynamy interesować się zmianą diety na zdrowszą, w momencie kiedy coś złego zaczyna dziać się z naszym zdrowiem. W takim momencie należy wymienić nie tylko złe nawyki, ale także produkty na lepsze jakościowo.

Jeśli chodzi o mięso warto zrezygnować lub ograniczyć mięso drobiowe i mięso wieprzowe. Opisywane mięsa uchodzą dzisiaj za najniższe jakościowo przez fakt, że są produkowane masowo. Lepsze mięso będzie pochodzić od indyków, które nie są hodowane masowo, w ciasnych i ciemnych klatkach. Podobnie zamiast wieprzowiny warto wybrać wołowinę. Ważne aby wołowina była krajowa!

Pozostaje jeszcze dziczyzna. Mięso zwierząt łownych w dzisiejszych czasach jest jedyne, które można nazwać naprawdę zdrowe. Mięso z dzika czy jelenia pozbawione jest antybiotyków, czy substancji z pasz GMO. Dlatego jeśli zależy ci na najzdrowszych produktach, powinieneś wybrać dziczyznę.

 

Zdrowe wędliny – jakie wędliny wybierać?

Kiedy szukamy zdrowych wędlin, najczęściej wybieramy te z napisem „z szynki”. Wybieramy to podświadomie, uważając, że z szynki musi być zdrowe. Jest w tym trochę nieco racji, ale dla pewności warto przeczytać jeszcze skład. Bo może okazać się, że tej szynki może być tam niewiele.  Wędliny muszą być pozbawione konserwantów oraz dziwnych dodatków, jak soja i wypełniacze. Warto jednak dodać, że azotyn sodu jest konserwantem stosowanym jeszcze przez naszych dziadków. Chroni on nas przed zatruciem kwasem kiełbasianym, który może spowodować nawet śmierć.

 

Czy parówki są zdrowe?

Dobre wędliny to takie, które są zdrowe i dobrej jakości. Bez wątpienia parówki nie cieszą się taką opinią, która zwykle jest niesłuszna. Wybierając parówki warto zadbać, aby były one bez konserwantów oraz z konkretnego mięsa. Jeśli czytamy, że parówki są z szynki, to prawdopodobnie są z konkretnego elementu mięsnego, a nie ścinek przykostnych.

Produktem, o którym niewielu wie, a który jest godny polecenie to parówki z sarny. Mięso z sarny jest delikatne i pozbawione jakichkolwiek antybiotyków. W dzisiejszych czasach to jedyne, prawdziwie naturalne mięso.

Szeroki wybór wyrobów mięsnych w ofercie sklepu http://www.lesniczowka.net/.