Praca na magazynie zazwyczaj wiąże się z wymogiem posiadania uprawnień na wózki widłowe. A czym jest wózek widłowy? Jest to urządzenie przeznaczone do przewożenia skrzyń, palet, tym samym od jego operatora wymaga się umiejętności jego prowadzenia oraz operowania ładunkiem. Do obsługi wózków widłowych należy mieć specjalne uprawnienia. Uzyskać je można poprzez kurs na wózki widłowe, który zakończony jest egzaminem państwowym.

Do kogo jest kierowany kurs na wózki widłowe

Kurs na wózki widłowe to idealny sposób na zdobycie dodatkowych określonych umiejętności, które przydatne są nie tylko dla osób poszukujących zatrudnienia, ale również jako podniesienie kwalifikacji już doświadczonych pracowników. Uprawnienia na wózki widłowe przydatne są również poza granicami naszego kraju, w przypadku poszukiwania tam pracy, ponieważ jest to często niezbędny wymóg do podjęcia pracy.

Z ofert na szkolenie na wózki widłowe może skorzystać każdy, kto planuje zatrudnienie w hurtowniach, magazynach, portach, a nawet sklepach wielko powierzchniowych – nie tylko w kraju, ale również za granicą. Uzyskane uprawnienia w kraju są również respektowane w innych krajach wspólnoty.

Kurs na wózki widłowe – wymagania

By móc ubiegać się o uprawnienia na wózki widłowe trzeba być pełnoletnim oraz mieć wykształcenie minimum podstawowe. Są to jedyne warunki, by można było przystąpić do kursu i zdobyć uprawnienia na wózki widłowe.

Po ukończonym kursie należy przystąpić do egzaminu, który składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej i przeprowadzany jest pod nadzorem komisji Dozoru Technicznego.

 

Zadzwoń:

Zobacz stronę:
https://www.szkolenia-osjakow.pl/kontakt
kurs na wózki widłowe

Dojazd: