Wiele osób uważa, że ich stała praca jest stabilna i bezpieczna, a to za sprawą doświadczenia naszych rodziców, ponieważ oni podejmując określoną pracę, zostawali w niej aż do emerytury. Jednak zmiany na rynku pracy spowodowały, że ten rynek stał się dynamiczny ze względu na rozwój technologiczny, a także przepływ informacji. Oznacza to tyle, że z biegiem czasu powstaje coraz to więcej nowych zawodów. Dlatego zdobywanie nowej wiedzy, podnoszenie kwalifikacji oraz poszerzanie kompetencji stało się ważne, choćby ze względu na utratę aktualnej pracy, daje nam to większe szanse na znalezienie nowej.

Na jakie szkolenia warto zwrócić uwagę i które nie wiadomo kiedy mogą nam się przydać? Oto kilka z nich.

Kurs na operatora wózka widłowego – celem takiego szkolenia jest uzyskanie nowych uprawnień i kwalifikacji, które wymagane są do pracy, w której wykorzystuje się wózki widłowe, np. praca na magazynach.

Kurs na uprawnienia sep – celem tego szkolenia jest przygotowanie jego uczestników do pracy przy eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych. Podczas takiego kursu poznasz między innymi zasady budowy, działania i warunki techniczne obsługi instalacji, urządzeń i sieci, a także zasady eksploatacji oraz instrukcję eksploatacji instalacji, urządzeń i sieci. Dodatkowo nauczysz się jak postępować w razie awarii, pożaru czy innego zagrożenia bezpieczeństwa, czy nawet zagrożenia życia, zdrowia i środowiska.

Instruktor nauki jazdy – to szkolenie jest niezbędne dla osób chcących pracować w charakterze instruktora nauki jazdy. Przygodę z zawodem instruktora nauki jazdy możesz rozpocząć od kat. B, dopiero potem wraz ze wzrostem doświadczenia możesz rozszerzać uprawnienia na inne kategorie.