Suwnice wykorzystuje się w przemyśle, produkcji oraz branży transportowej. Jeśli chciałbyś spróbować swoich sił jako operator suwnicy, to masz ku temu doskonałą okazję. Ciągły brak rąk do pracy, problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych operatorów maszyn, a także wzrastające zarobki to idealne warunki do rozpoczęcia przygody z maszynami budowlanymi.

Jednym z brakujących specjalistów, nie tylko na polskim rynku pracy, ale również i zagranicznych to operatorzy suwnic. Poniżej pokrótce przedstawimy, czym są suwnice i jakie warunki należy spełnić, by zostać ich operatorem.

Uprawnienia na suwnice – czym właściwie są suwnice

Suwnice to nic innego jak dźwignice pracujące w branży przemysłowej i budowlanej. Ich konstrukcja składa się z mostu, który przemieszcza się po torach jezdnych oraz ze wciągnika lub wciągarki, które poruszają się po konstrukcji mostu suwnicy. Suwnice umożliwiają bardzo sprawny i efektywny bliski transport w obrębie placu budowy czy zakładu przemysłowego poprzez przenoszenie ładunków w poziomie i pionie.

Przestrzeń przenoszenia ładunków jest ograniczona przez zakres ruchu wciągnika lub wciągarki na moście oraz przez tory, na których porusza się suwnica. Suwnice wykorzystuje się w głównej mierze do przeładunków, montażu, transportu i w magazynie.

Uprawnienia na suwnice – jak wygląda kurs

Kurs na uprawnienia na suwnice składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Na pierwszej omawiane są najważniejsze zagadnienia, takie jak: przepisy BHP, przepisy dozoru technicznego związane z eksploatacją suwnic, obowiązkami operatorów suwnic itp. Część praktyczna polega na nauce obsługi suwnicy.

Taki kurs kompleksowo przygotowuje kursanta do egzaminu, który przeprowadzany jest przez komisję UDT. Egzamin sprawdza oczywiście umiejętności praktyczne, jak i wiedzę teoretyczną. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu kursant otrzymuje uprawnienia, które pozwalają na prace na suwnicach.

Osoba chcąca przystąpić do kursu na operatora suwnic, musi spełnić jedynie dwa warunki, a mianowicie mieć ukończony 18. rok życia oraz nie wykazywać przeciwwskazań lekarskich.

Popularne tagi: uprawnienia na ładowarki teleskopowe , uprawnienia na wózki widłowe UDT , kurs na wózki specjalne

Zadzwoń:

Zobacz stronę:
https://www.szkolenia-osjakow.pl/kontakt
uprawnienia na suwnic

Dojazd: