Transport towarów powinien przebiegać przede wszystkim w bezpiecznych warunkach, które gwarantują, że ładunek zostanie przetransportowany w stanie idealnym. Aby tak było, transportowane przedmioty powinny być właściwie zapakowane.

Antykorozja – ochrona przed korozją

Każdy wie, że korozja to nic innego jak proces stopniowego niszczenia materiałów, który zachodzi pod wpływem otaczającego nas środowiska. Szybkość niszczenia zależy przede wszystkim od stykających się ze sobą materiałów, od sposobu łączenia poszczególnych elementów oraz panujących czynników atmosferycznych.
Korozja tak naprawdę zaczyna się bardzo niewinnie. Są to zazwyczaj niewielkie i drobne zmiany, widoczne na zaatakowanej powierzchni. Jednak z upływem czasu postępuje w głąb, tworząc tym samym coraz większe szkody. Głównymi czynnikami wpływającymi na proces korozji jest zmiana temperatury i ciśnienia, sól, wilgotność, a także naprężenia materiałów. Dlatego, jeśli planujemy wysłać ładunek drogą morską, należy zadbać o jego odpowiednią ochronę i zabezpieczenie.

O antykorozję przewożonych towarów warto zadbać. Przed transportem warto przygotować wszystko odpowiednio oraz dobrać zabezpieczenie. W ochronie przed korozją stosowane są nowoczesne techniki antykorozyjne i przeciwwilgociowe, czyli folie, różnego rodzaju worki i papier VCI, pochłaniacze wilgoci, a także wskaźniki przechyłu, wstrząsu oraz wilgotności. Taka antykorozja sprawia, że ładunek dociera na miejsce w idealnym stanie.

Warto przemyśleć sposób transportowania i zastanowić się, w jaki sposób zabezpieczyć ładunek nie tylko przed korozją, ale również promieniowaniem UV, kurzem, jak i uszkodzeniami mechanicznymi. Trzeba pamiętać i mieć na uwadze, że profesjonalne pakowanie maszyn i przedmiotów przed transportem morskim warto skonsultować, a najlepiej powierzyć firmom specjalizującym się w produktach antykorozyjnych do pakowania.

Popularne tagi: worki VCI , folia VCI , smar antykorozyjny , papier antykorozyjny , płyn antykorozyjny , folia antykorozyjna , folia aluminiowa , zabezpieczenie antykorozyjne

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
antykorozja

Dojazd: