Antykorozyjne opakowanie to skuteczny sposób, by zabezpieczyć elementy metalowe przed negatywnym wpływem korozji, wilgoci oraz innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki substancjom lotnym (VCI), które są wydzielane z powierzchni takich opakowań, przechowywane w nich elementy w stanie nienaruszonym dostarczane są do miejsca przeznaczenia i mogą być długo składowane.

Antykorozyjne opakowania z VCI – głównie folie i papiery

Lotne inhibitory korozji rozpuszczają się w oleju i wodzie. Występują w postaci emulsji, żeli oraz proszków, a gotowe opakowania zawierające VCI to głównie impregnowane lub powlekany papier VCI , folia VCI  i pianki.

Folie VCI dostępne na rynku są o różnych charakterystykach. Niektóre z nich zabezpieczają przed korozją oraz chronią przedmiot antystatycznie. Najczęściej jednak folie PE z lotnymi inhibitorami korozji podlegają recyklingowi, a oprócz tego są przyjazne dla środowiska. Niekiedy zdarza się, że są dopuszczone do kontaktu z żywnością.
Część folii VCI nadaje się do przechowywania przedmiotów nawet do 10 lat, wtedy stosuje się je zazwyczaj z pochłaniaczami wilgoci (link).

Jeśli chodzi o papiery VCI , stosuje się je zazwyczaj jako podłoże do pakowania. Takie papiery są impregnowane lub powlekane roztworem inhibitora. Papier VCI nadaje się również do pakowania indywidualnego, jak i zbiorczego, do przegródek itd.

Często w opakowaniach umieszcza się również proszki VCI, co pozwala na powolne uwalnianie inhibitora korozji. Najbardziej sprawdza się to w agresywnym środowisku, ale pod warunkiem szczelnego zamknięcia opakowania. Przedmioty w ten sposób zabezpieczone nie wymagają późniejszego czyszczenia.

Wypełnienia wewnętrzne z lotnymi inhibitorami korozji zabezpieczają przed uszkodzeniami mechanicznymi i są w postaci torebek, gąbek, emiterów plastikowych, foli bąbelkowej, pianek i tabletek.

Współcześnie opakowania antykorozyjne VCI oferują bardzo dobrą ochronę przed rdzą dla różnych metali. Takie opakowania chronią nie tylko powierzchnie metalu, ale również część wewnętrzną metalowego przedmiotu.

 

Popularne tagi: worki VCI , antykorozja , folia aluminiowa , folia antykorozyjna , płyn antykorozyjny , papier antykorozyjny , smar antykorozyjny , zabezpieczenie antykorozyjne

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
papiera antykorozyjny

Dojazd: