Każdy transport ładunków wiąże się z koniecznością zabezpieczania ich przed działaniem niekorzystnych warunków, zwłaszcza korozją. Profesjonalne zabezpieczenie antykorozyjne polega wykorzystaniu papieru lub folii VCI, które stworzone są po to, by zapobiegać występowaniu korozji. Śmiało można stwierdzić, że produkty zabezpieczające z VCI to najlepsze zabezpieczenie antykorozyjne dostępne na rynku.

Co to jest to VCI?

VCI to z angielskiego lotny inhibitor korozji. Metoda ta opiera się na odparowywaniu tych inhibitorów z powierzchni folii lub papieru w celu ochronienia metali przed korozją. Te odparowane inhibitory chronią metal poprzez osadzanie się na powierzchni tegoż metalu oraz wypełnianiu wolnej przestrzeni pomiędzy przedmiotem a opakowaniem z VCI. Tak zabezpieczony ładunek można magazynować nawet przez okres 2 lat, bez ryzyka wystąpienia korozji.

Warto dodać, że cząsteczki VCI są niewyczuwalne i niewidoczne, dlatego po rozpakowaniu nie ma potrzeby czyszczenia metalowego przedmiotu – po prostu można używać go bezpośrednio po odpakowaniu.
Zabezpieczenie antykorozyjne VCI jest chętnie wykorzystywane przy pakowaniu ładunków wielkogabarytowych, których transport i magazynowanie może zajmować nawet kilka miesięcy. Dzięki zastosowaniu papieru lub folii VCI mamy gwarancję i pewność, że nie dojdzie do procesu korozji, a ładunek dotrze bezpiecznie do punktu docelowego.

VCI – zalety produktów antykorozyjnych

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że decydując się na zabezpieczenie antykorozyjne produktami VCI, w dużym stopniu redukujesz koszty, które mogłyby wiązać się z odwracaniem procesu korozji. Zabezpieczony ładunek produktami z VCI jest w stu procentach bezpieczny, a jego magazynowanie lub transport trwać 12-24 miesiące, w zależności jaki produkt z VCI zastosujemy. Mało tego, lotne inhibitory korozji tworzą na powierzchni metalu niewidoczną i nietoksyczną powłokę ochronną, stanowiąc przy tym ekologiczny sposób pakowania, ponieważ folie i papiery VCI w całości można poddawać recyklingowi.

Popularne tagi: pochłaniacze wilgoci , olej antykorozyjny , preparat antykorozyjny , powłoki antykorozyjne , powłoka antykorozyjna , odrdzewiacz , oleje antykorozyjne , worki VCI

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
VCI

Dojazd: