Mogłoby się wydawać, że walka z korozją mogłaby być łatwa, niestety wcale tak nie jest, dlatego coraz częściej zaczyna się już na wstępnych etapach projektowania konstrukcji stalowych, urządzeń i instalacji, uwzględniając ich odporność czasową na oddziałujące na nie czynniki.

Temu niekorzystnemu zjawisku jednak przede wszystkim zapobiega się poprzez ochronę materiałów. Dlatego najpowszechniejsze zabezpieczenie przed korozją jest po prostu malowanie konstrukcji stalowych specjalnymi antykorozyjnymi środkami. W tym miejscu należy zaznaczyć, że główną rolę – jak wskazują eksperci – odgrywa odpowiednie przygotowanie powierzchni, na którą będzie położony produkt antykorozyjny. Oczywistością jest, że im lepiej ta powierzchnia zostanie przygotowana, tym dłużej środek antykorozyjny będzie ją chronił. Bardzo ważne jest, aby powierzchnia była czysta oraz miała optymalną chropowatość.

Zabezpieczenie przed korozją – inhibitory korozji

Skutecznym sposobem zapobiegania przed korozją jest również zastosowanie inhibitorów korozji, czyli środka chemicznego, który hamuje przebieg niszczycielskiego procesu materiałów instalacji. Ze stosowania inhibitorów korozji wynikają liczne korzyści. Środki te przede wszystkim nie szkodzą zdrowiu, są bezpieczne i przyjazne dla środowiska, nie zawierają metali ciężkich czy chlorowanych węglowodorów. Poza tym nadają się do ochrony zarówno krótkoterminowej, jak i długoterminowej. Dodatkowo chronią wszystkie metale i mają zastosowanie w różnych typach środowisk, a zabezpieczone nimi elementy są gotowe do natychmiastowego użycia. Co ważne jeszcze to to, że chronione metale nie tracą swoich właściwości, a same inhibitory są w stanie ochronić elementy różnej wielkości oraz przedłużają ich żywotność.

 

Popularne tagi: folia antykorozyjna , płyn antykorozyjny , papier antykorozyjnysmar antykorozyjny , papier VCI , folia VCI , worki VCI , antykorozja , środki antykorozyjne

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
zabezpieczenie przed korozją

Dojazd: